AHSAA’S first round playoff pairings include Jeff Davis

AHSAA STATE FOOTBALL PLAYOFFS
First-round Pairings

 

CLASS 1A

Millry at Georgiana
Winterboro at Isabella
Houston County at Linden
Notasulga at Ragland
Loachapoka at Wadley
McKenzie at Sweet Water
Talladega Co. Central at Maplesville
Marengo at Brantley
Berry at Cedar Bluff
Phillips at Decatur Heritage
Coosa Christian at Pickens County
Sumiton Christian at Cherokee
Lynn at Hackleburg
Woodville at Hubbertville
Shoals Christian at Addison
South Lamar at Spring Garden
CLASS 2A
J.U. Blacksher
at G.W. Long
Keith at New Brockton
Abbeville at Southern Choctaw
Goshen at Verbena
Luverne at Aliceville
Ariton at Leroy
R.C. Hatch at Elba
Washington County at Samson
Horseshoe Bend at Fyffe
Red Bay at Cleveland
Collinsville at LaFayette
Cold Springs at Sheffield
West End at Lamar County
Gaston at Lanett
Sulligent at Tanner
Reeltown at Sand Rock
     
CLASS 3A    
Hillcrest-Evergreen at Opp
Oakman at Montgomery Academy
Straughn at Mobile Christian
Southside-Selma at Montevallo
Prattville Christian at Gordo
Wicksburg at T.R. Miller
American Christian at Pike County
Bayside Academy at Daleville
Weaver at Fultondale
Lexington at North Sand Mountain
Holly Pond at Piedmont
Plainview at Colbert County
Geraldine at Lauderdale County
Locust Fork at Ohatchee
West Morgan at Sylvania
Randolph County at J.B. Pennington
CLASS 4A
Satsuma at Saint James
Hale County at Tallassee
Alabama Christian at Andalusia
Leeds at Greensboro
Munford at Bibb County
Montgomery Catholic at Thomasville
West Blocton at Handley
UMS-Wright at Dale County
Hokes Bluff at Haleyville
Wilson at North Jackson
Winfield at Cherokee County
Madison County at West Limestone
Randolph at Rogers
Cordova at Jacksonville
Central-Florence at Madison Academy
Saks at Fayette County
CLASS 5A
Citronelle at Carroll
Sylacauga at Calera
B.T. Washington at Vigor
Dallas County at Beauregard
Jemison at Central-Clay County
Charles Henderson at St. Paul’s Episcopal
Lincoln at Demopolis
Jackson at Eufaula
Pleasant Grove at Mortimer Jordan
Mae Jemison at Etowah
Corner at Briarwood Christian
Guntersville at Russellville
Arab at Brooks
West Point at Wenonah
Lawrence County at Scottsboro
Fairfield at Hayden
CLASS 6A
Saraland at Park Crossing
Bessemer City at Chelsea
Dothan at Blount
Wetumpka at McAdory
Benjamin Russell at Hillcrest-Tuscaloosa
Carver-Montgomery at Spanish Fort
Paul  Bryant at Opelika
Daphne at Sidney Lanier
Homewood at Minor
Hartselle at Albertville
Clay-Chalkville at Ramsay
Cullman at Decatur
Pell City at Austin
Pinson Valley at Jackson-Olin
Muscle Shoals at Oxford
Hueytown at Gardendale
CLASS 7A
Jeff Davis at McGill-Toolen Catholic
Baker at Enterprise
Murphy at Central-Phenix City
Auburn at Davidson
Bob Jones at Hoover
Spain Park at James Clemens
Oak Mountain at Hewitt-Trussville

Gadsden City                                     at        Mountain Brook

Categories: High School